Raptor Racet - 151011
SMK Gävle
Rasmus Teir Härjedalens AK omg.1 |
|
Linus Johansen Gestrike RT omg.1 |
|
Albin Källgren Gestrike RT omg.1 |
|
Gustav Nylen Järbo MK omg.1 |
|
Närkontakt mellan Albin Olsson & Hugo
Sandin. omg.1 |
|
Sara Boström Järbo MK omg.1 |
|
När man säger att man skall köra över motståndet, menade man nog inte ordagrant Therese. | |
Åsa Eriksson Gestrike RT omg.1 |
|
Karolina Olsson AMF Årsunda omg.1 |
|
Eva Carlsson AMF Årsunda omg.1 |
|
Mikael Eliasson SMK Gävle omg.1 |
|
Micke tar hjälp av platå-hoppet för
att få runt Vectran. omg.1 |
|
Anders Gradin Ånge MK omg.1 |
|
Stefan Falk Hofors MK omg.1 |
|
Lars Olsson Järbo MK omg.1 |
|
Kenneth Florén SMK Hedemora omg.1 |
|
Lennart Falk Hofors MK omg.1 |
|
Dennis Larsson Sandvikens MK omg.1 |
|
Fel håll Jonas. | |
Trasig bil, då får man vänta på bärgning. | |
Albin Olsson AMF Årsunda omg.2 |
|
Samuel Persson Gestrike RT omg.2 |
|
Åsa Eriksson Gestrike RT omg.2 |
|
Ronny Källgren Gestrike RT omg.2 |
|
Hemmaåkaren Kjell borde väl veta var banan går. | |
Karolina Olsson AMF Årsunda omg.2 |
|
Andreas Åberg AMF Årsunda omg.2 |
|
Mikael Stattin AMF Årsunda omg.2 |
|
Andreas Prepula Småbacka MK omg.2 |
|
Stickan Andersson SMK Hedemora omg.2 |
|
Stefan Falk Hofors MK omg.2 |
|
Jonas Olsson Bollnäs MK omg.2 |
|
Thomas Åsberg Gestrike RT omg.2 |
|
Adam Bergsman AMF Årsunda omg.2 |
|
Linus Johansen Gestrike RT omg.3 |
|
Linus Lindqvist Ljusdals MS omg.3 |
|
Gustav Nylén Järbo MK omg.3 |
|
Filip Kungsman Skutskärs MS omg.3 |
|
André Nordqvist, Gestrike RT Samuel Persson, Gestrike RT omg.3 |
|
Markus Persson Sandvikens MK omg.3 |
|
Pernilla Sterner SMK Gävle omg.3 |
|
Gentlemannen Thomas sladdar ut & lämnar ett tomt innerspår för Therese. | |
Andreas Prepula Småbacka MK omg.3 |
|
Niklas Eriksson Glad AMF Årsunda omg.3 |
|
Hans Liebenholtz Järbo MK omg.3 |
|
Daniel Nylén Järbo MK omg.3 |
|
Johan Berglund SMK Hedemora omg.3 |
|
David Rigglöv SMK Gävle omg.3 |
|
Dennis Larsson Sandvikens MK omg.3 |
|
Fredrik Wistedt Skutskärs MS Jumbo-finalen. |
|
Hugo Sandin Järbo MK B-final junior |
|
John Sandin Järbo MK C-final senior |
|
Robin Ågren Sandvikens MK C-final senior |
|
Starten av seniorernas B-final. | |
Vilket spår är bäst att välja, fast det kanske inte var av egen vilja de körde dessa spår. | |
Start A-final dam/veteran. | |
Start A-final junior | |
Albin Olsson AMF Årsunda A-final junior |
|
Rasmus Eriksson Films MK A-final junior |
|
Strid om placeringarna i seniorernas A-final, två kom inte i mål & en svartflaggades. | |
Anders Blomberg Järbo MK A-final senior |