Nationaldags Racet - 160606
Rasbo MK
Rasmus Karlsson tar ledningen i första juniorheatet för dagen. | |
Adam Westlund, Gestrike RT Marcus Persson, Sandvikens MK omg.1 |
|
Emil Edberg Rasbo MK omg.1 |
|
Kontakt i främre leden öppnar upp för
Kim Granath på innerspåret. omg.1 |
|
Närkontakt & trassel efter starten. | |
Niklas Sandsten Skutskärs MS omg.1 |
|
Tobias Svärd MK Orion omg.1 |
|
Björn Svärd MK Orion omg.1 |
|
Roine Fernqvist Rasbo MK omg.1 |
|
Kamp om idelaspåret genom första
kurvan. omg.1 |
|
Svante Johansson Örsundsbro MK omg.1 |
|
Och var är du på väg Hampus ? | |
Ja ha. | |
Någon har inte hittat rätt spår vid
varvning. omg.1 |
|
Mathias Lööf Films MK omg.1 |
|
De small ganska bra. Var det expansionskärlet eller en kylarslang tro ? | |
Gustaf "Gurra" Jansson Rasbo MK omg.1 |
|
Gerry Olsson visade sig på banan endast under omg.1. | |
Micael Johansson (f.d. Team OTUR) Hofors MK omg.1 |
|
Albin Eriksson Films MK omg.2 |
|
Oscar Söderman Skepptuna MK omg.2 |
|
Marcus Persson Sandvikens MK omg.2 |
|
Fredrik Byrevik Films MK omg.2 |
|
Magnus Lund MK Orion omg.2 |
|
Anton Henriksson Örsundsbro MK omg.2 |
|
Sebastian Ottosson Östernärkes RMC omg.2 |
|
Kim Granath Films MK omg.2 |
|
Axel Jansson Rasbo MK omg.2 |
|
Sören Jansson MK Orion omg.2 |
|
Fredrik Rosendahl Rasbo MK omg.2 |
|
Andreas "Adde" Johansson Rasbo MK omg.2 |
|
Svante Johansson Örsundsbro MK omg.2 |
|
Alexander Andersson Rasbo MK omg.3 |
|
Sebastian Anbratt Skepptuna MK omg.3 |
|
Jimmy Larsson Rasbo MK omg.3 |
|
Fredrik Rosendahl Rasbo MK omg.3 |
|
Anna Krantz Bergvall AMF Årsunda omg.3 |
|
Andreas Svensson Skepptuna MK omg.3 |
|
Kim Granath Films MK omg.3 |
|
Tony Jansson Örsundsbro MK omg.3 |
|
Micael Johansson, Hofors MK Mia Emilsson, MK Orion omg.3 |
|
Hampus Ansell, MK Orion Martin Pettersson, MK Orion omg.3 |
|
Gustaf "Gurra" Jansson Rasbo MK omg.3 |
|
Seniorerna startar sin C-final. | |
Starten av juniorernas B-final. | |
Oscar Söderman Skepptuna MK B-final junior |
|
Sebastian Anbratt Skepptuna MK B-final junior |
|
Seniorernas B-final | |
Christer Dynefalk Waxholms MK B-final senior |
|
Rasmus Eriksson Films MK B-final senior |
|
Tomas Johansson Rasbo MK B-final senior |
|
Emelié Joahnsson Rasbo MK B-final senior |
|
Start av juniorernas A-final | |
Joakim Lind Skepptuna MK A-final junor |
|
Adam Westlund Gestrike RT A-final junior |
|
Casper Falk SMK Gävle A-final junior |
|
Pontus Karlsson Rasbo MK A-final junior |
|
A-final senior | |
Tobias Svärd MK Orion A-final senior |
|
Andreas "Adde" Johansson Rasbo MK A-final senior |
|
Fredrik Rosendahl Rasbo MK A-final senior |
|
Erik Holm Rasbo MK A-final senior |
|
Adam Westlund Gestrike RT |
|
A-final senior |