Gestrike Festivalen - 180527
Gestrike RT
Jens Åström Örnsköldsviks MK omg.4 |
|
Emil Lagergren Borlänge MK omg.4 |
|
Hanna Söderqvist AMF Årsunda omg.4 |
|
Tävlingsledaren David har ett vakande öga på de tävlande. | |
Sebastian Eriksson SMK Söderhamn omg.4 |
|
Daniel Blomkvist Säffle MC omg.4 |
|
Isak Frönestedt AMF Årsunda omg.4 |
|
Pontus Eriksson AMF Årsunda omg.4 |
|
Louise Malmström Eskilstuna MK omg.4 |
|
Jesper Öberg, Gestrike RT Louise Lööf, Films MK omg.4 |
|
Douglas Eriksson AMF Årsunda omg.4 |
|
Filip Gilberg Gestrike RT omg.4 |
|
Marcus Othzén SMK Gävle omg.4 |
|
Micke är jublande glad i hytten när han via startmotorn tagit Saaben över mållinjen. | |
Rebecca Hagström Järbo MK omg.4 |
|
Emma Karlsson, Lima MS Sarah Samuelsson, SMK Hedemora omg.4 |
|
Hanna Larsson MK Orion omg.4 |
|
Madelene Jerner AMF Årsunda omg.4 |
|
Emil Niskakoski Films MK omg.4 |
|
Kevin Östlund Hofors MK omg.4 |
|
Filip Borg SMK Hälsinge omg.4 |
|
B-O Näslund Vännäs MK omg.4 |
|
Christian Hansson, Skepptuna MK Sebastian Rylander, AMF Årsunda omg.4 |
|
Alex Westlund Gestrike RT omg.4 |
|
Mållinjen är mellan klubbhuset samt det bortre fackverket, målfoto ? | |
Rundpall av Simon Arvidsson. omg.4 |
|
Robert Thörnkvist SMK Söderhamn omg.4 |
|
Filip Hedlöv SMK Hedemora omg.4 |
|
Fredrik Lindberg, SMK Hälsinge Pelle Wilén, Strängnäs AMS omg.4 |
|
Fredrik Johansson Ljusdals MS omg.4 |
|
Johan Blomkvist SMK Gävle omg.4 |
|
Niklas Palm Ilsbo MK omg.4 |
|
Johan Nabb SMK Söderhamn omg.4 |
|
Wilma Boberg, SMK Motala Bil Gustaf Westerlund, AMF Årsunda omg.5 |
|
Anders Eriksson-Glad Sandvikens MK omg.5 |
|
Anders Westlund Gestrike RT omg.5 |
|
Mats Vallström Gestrike RT omg.5 |
|
Emelie Rylander Rasbo MK omg.5 |
|
Julia Granvik Järbo MK omg.5 |
|
Hugo Sandin Järbo MK omg.5 |
|
Oskar Rosén, Gestrike RT Niclas Blomkvist, SMK Gävle omg.5 |
|
Jonas Norgren Hofors MK omg.5 |
|
Fredrik Johansson Ljusdals MS omg.5 |
|
Emil Bergkvist Hofors MS omg.5 |
|
Andre Magnusson, Lycksele MK Jonas Johansson, Svärdsjö MK omg.5 |
|
Robert Thörnkvist SMK Söderhamn omg.5 |
|
Anders Nordén Ljusdals MS omg.5 |
|
Henke Palm Ilsbo MK omg.5 |
|
David Stafås Lima MS omg.5 |
|
Sista chansen, heat 1 | |
Markus Walther SMK Hälsinge Sista chansen, heat 1 |
|
Sista chansen, heat 2 | |
Daniel Samuelsson MK Team Westom sista chansen, heat 2 |
|
David Stafås Lima MS Sista chansen, heat 2 |
|
Emil Henriksen SMK Söderhamn |
|
Westlunds finalen (D-final) | |
Mange Josefsson Gestrike RT D-final |
|
C-final junior | |
C-final veteran | |
C-final dam | |
Sandra Larsson MK Orion C-final dam |
|
C-final senior | |
Christian Tjernell SHRA Sundsvall C-final senior |
|
B-final junior | |
B-final veteran | |
B-final dam | |
Therese Johansson, Rasbo MK Ida Törnhult, Gestrike RT B-final dam |
|
B-final senior | |
A-final junior | |
Adam Westrlund Gestrike RT A-final junior |
|
A-final veteran | |
Anders Blomberg, Järbo MK Björn Olsson, Rasbo MK A-final veteran |
|
Lennart Falk, SMK Gävle Bengt Johansson, Rasbo MK A-final veteran |
|
Becke på väg runt. | |
Två varv innan det tog stopp. | |
Lennart Falk Hofors MK A-final veteran. |
|
A-final dam | |
Camilla Wernersson MK Kinda A-final dam |
|
Kim Granath Films MK A-final dam |
|
A-final senior | |
Där tog det roliga slut för Joel & Dennis för denna final. |